רשל

צ. גרומוב על רשל

סיפורה של אישה על אדם, שעזר לה להתגבר על מחלה קשה ביותר בדרכים טבעיות (צמחי מרפא, אמבטיות מרפא, ניקוי הגוף, תזונה רפואית, תזונה נכונה, טיהור רוחני), עורר בי עניין רב.

שמו של האדם הזה רשל.

לאחר פגישתי עם רשל התברר לי ששיטת ריפוי שלו, בכל זאת לא משתייכת לרפואה אלטרנטיבית, לרפואה משלימה או לדיאטולויגה, אשר בדרך כלל נהוגות בישראל.

לא ניתן לייחס את שיטתו גם לנטורפתיה, אם כי רשל משתמש בחלק מהדרכים הבסיסיות של נטורופתיה, אך באופן כללי הם מהווים רק חלק קטן ממסלול הריפוי של רשל.

פגישתי עם האדם הזה עשתה עלי רושם מעל ומעבר לכל ציפיותיי. ראיתי לפניי אדם יוצא דופן, הבולט בשלימות ובאחידות שבו, באי הסטנדרטיות של צורת חשיבתו, בהבנתו העמוקה ביותר את מה שעליו הוא מדבר, והעיקר – באנושיותו.

הוא הרשים אותי כאדם הגון במיוחד. ועל אף שהוא הביע את מחשבותיו בצורה שקולה ועמוקה, היה מורגש בו צל של מסתורין, הייתי אומר, של סודיות. ובכל זאת, מעל לכל תכונותיו שררה איזו טהרה מוסרית, והיא היא שהיוותה את כוחו הרוחני העיקרי והיסוד של מה שהוא עסק בו, כלומר ריפוי האדם באמצעות רפואה טבעית. המבוססת על דרכים טבעיות עבור האדם: תזונה , צמחי מרפא, וטיהור רוחני.

דרכים פשוטים אלו לכאורה, משחררים את הגוף מבעיות בריאות רבות חשוכות מרפא כמו: סוכרת, מחלות הפרקים, כאבים שונים (כאבי גב, עמוד שדרה, כאבי ראש…), דכאון, אסתמה, רמטיזם, ארוע מוחי, מקרים שונים של אונקלוגיה, לחץ דם גבוה ואחרים.

והנה מה שנודע לי עליו.

רשל נולד בשנת 1950 בעיר באקו, אם כי שורשיו בקווקז הצפונית. בשנת 1991 עבר עם משפחתו לגור בישראל. החיים בארץ הפכו עבורו לקשים, מורכבים, בלתי נסבלים לעתים. בלתי נסבלים במלוא המובן של המילה.

פעם, בשנת 1997, לפתע, בן רגע איבד רשל את כל כוחותיו. במצב ללא הכרה הובא לבית חולים, שם במהלך 10 ימים היה בחדר טיפול נמרץ. לאחר 10 ימים חזר רשל לחיים, ובאותו רגע חזרו אליו כוחותיו, כאילו לא אירע לו דבר. כל הבדיקות המודרניות האפשריות לא הצליחו לקבוע את סיבת מה שקרה.

ההשלכות של מה שאירע לו באו לידי ביטוי במהפך מסוים שחל בצורת תפיסתו את העולם. הוא החל לראות כל דבר באופן שונה במקצת, עם ממדים נוספים חדשים של התחושה ושל ההכרה. הדבר עורר בו הרגשת צורך איתן לחקור ולהבין את טבע האדם באופן מעמיק ומבוסס.

מהלך ההכרות של האדם בכלל וריפויו בפרט – התקיים בשני כיוונים: בדרך השגת חוקי הטבע באמצעות לימוד התורה, ובכיוון האקדמי: רשל קיבל בישראל תואר מומחה לתזונה קלינית וצמחים תרופתיים.

יש להדגיש שאת עיקר השכלתו רואה רשל בהשגת חוקי הטבע באמצעות לימוד התורה. רשל לא רואה את עצמו כאדם דתי, על אף שהוא מאמין באלוהים, מתפלל, לומד תורה…, בקצרה הוא הסביר את הדבר כך:

"אני לא אדם דתי במובן המקובל של המילה, אך אני מאמין באלוהים, ומהות האמונה שלי באה לידי ביטוי בשאיפה להשיג את מה שאני מאמין בו". (בפירוט יתר בגוף המאמרים)

על אף המורכבות של תקופת חייו בישראל, מודה רשל לאלוהים על עלותו ארצה. כפי שהוא מסביר: "ללא תקופה זו בחיי – אולי תקופה קשה ביותר, ניחא – לא הייתי יכול לממש את היעוד העיקרי שלי בעולם הזה: לעזור לבאי העולם להתמודד עם בעיות הבריאות שלהם."

בשנת 1998 אירע בחיי רשל דבר שהפך להתחלת פעילותו בריפוי בני אדם. והנה מה שאומר על כך רשל:

"אישה בת 47, גידול בבלוטת החלב. על פי המלצות הרופאים: התערבות כירורגית ולאחריה טיפול קרינתי. כאשר ראיתי ושמעתי את האישה, לא היה לי ספק שניתן לעזור לה, והצעתי את עזרתי. אני לא מסוגל להסביר איך אני, אדם ללא ניסיון בריפוי בני אנוש, היה לי ביטחון כה מוחלט שניתן לעזור לאישה זו, אך זאת עובדה.

המלצתי לה על תזונה וצמחים מסוימים. וקיימתי תפילות למען החלמתה. כעבור 5 חודשים הגידול נעלם! במהלך התקופה ההיא עדיין טרם הבנתי כי הגורם העיקרי לריפויה של האישה היה התפילות שלי להחלמתה, תפילות שנשמעו והתקבלו. אדם לא יכול לרפא את מה שמעבר ליכולות האנושיות. הקדוש ברוך הוא הוא המרפא, כאשר האדם יכול רק לבקש על מתן הריפוי, באמצעות תפילה ותשובה". (ביתר פירוט בגוף המאמרים)

"לאחר הפרשה הזאת התחלתי לעזור לאנשים יותר ויותר, ולא בקשר לבעיות הבריאות בלבד, אלא גם בנוגע לבעיות שונות אחרות: בעיות משפחה, אישיות, פסיכולוגיות, ועוד."

במהלך תקופה של כ 2-3 שנים לא יכול היה רשל לעסוק בפעילות הזאת. מצבו היה קשור בהתפתחויות בחייו הרוחניים. בתקופת העמידה הזאת נפגש רשל בירושלים עם רב גאון ומקובל, צדיק אמתי, שהקדיש את חייו לעם היהודי. שמו אביגדור יונייב, הגר בירושלים, שם הוא עומד בראש בית כנסת עתיק הנקרא "בית מדרש אוהל יונה". וכך מספר על זה רשל:

"היכרותי עם אביגדור הפכה ליחסים הדדיים רוחניים הדוקים שהעשירו את חיי, עשו אותם למעניינים יותר. בין היתר, הוא עזר לי לעשות סדר ולצאת ממצב הקיפאון שנוצר בפעילות שלי. וכעבור זמן מה, חידשתי את הפעילות שלי בריפוי בני אדם."

לעזור לאנשים להשתחרר מבעיות בריאות הינו אחד מהיעודים החשובים והנאצלים ביותר של האדם. שהכישרון הטבעי והתפילות של רשל תמיד יביאו לבני אדם אור, בריאות, שמחה, וחום.

בכבוד ובהערכה, המרפא גרומוב

פברואר 2012

ל.א. מלניקובה על רשל

פגישתי הראשונה עם רשל התקיימה בתחילת שנת 2000 ברוסיה, בסנט פטרסבורג, בבית הספר "מקדש הבריאות" להבראה הרכבית, המתנהל בידי המרפא הרוסי הנודע יו. א. אנדרייב.

במהלך אחד הקורסים של בית הספר, שם העברתי שיעורים מעשיים, התעניינתי בשומע הזה מישראל. לאחר שיחה יסודית עם רשל התברר שהוא הגדיר משימה חשובה ורצינית ביותר. הייתי מנסחת את המשימה כך: "לסייע לגוף לרפא את עצמו באמצעות דרכים תזונה, צמחי מרפא, וטיהור רוחני הטבעיים עבור האדם."

במשך שלוש עשרה שנים שחלפו מאז, במהלך ביקוריי הרבים בישראל שוב ושוב נוכחתי לדעת כי רשל השיג תוצאות טובות מאד במימוש המשימה שהוא הגדיר.

כתוצאה, שיטת "רשל", השיטה המיוחדת שהוא יצר, מחלצת אנשים מבעיות בריאות רבות, כולל אף פתרונות לבעיות הקשורות באונקולוגיה.

אישור מכריע לתוצאות המושגות קיבלתי בפברואר 2012, כאשר ניהלתי הערכת מצב הבריאות של הפציינטים המטופלים בידי רשל באמצעות  * GDV על פי שיטת קירליאן-קורוטקוב. ניטור של החולים הנבדקים הראה כי אצל כולם, ללא יוצא מהכלל, התקיים שיפור משמעותי במחוונים של מצב הבריאות.

 

מלניקובה, לודמילה אלקסייבנה – מומחית ידועה בתחום הרפואה העממית המסורתית והריפוי.

אפריל 2012

 


Gas Discharge Visualization בביטוי הבינלאומי ; בתרגום לעברית הדמייה פריקת גז, או ויזואליזציה בעזרת פריקת גז.